A TSD Harghita szombaton, 2026. június 27-én a Sármaș község kultúrotthonában tartotta megyei konferenciáját, amelynek fő célja a szervezet új vezetőségének megválasztása volt. A rendezvényen a delegáltak egy moțiune-t vitattak meg, amelyet Andrei Vodă és csapata nyújtott be, és amelyet a jelenlévők egyhangúlag elfogadtak.
Ennek eredményeként Vodă-Marc Ioan-Andrei marad az egyesület élén, hiszen a moțiunyról hozott döntés megalapozta a vezetőség további működését és a fiatalok politikai részvételének erősítését a megyei szinten. A napirend során bemutatták a megyei TSD új szakmai gárdáját, amely a közösségi és politikai feladatok hatékonyabb ellátását célozza.
A szervezet vezetői és testületei a következők lesznek: Elnök Vodă-Marc Ioan-Andrei; Prim-vicepreședinte Froicu Ioan-Andrei; Vicepreședinți Rugină Raluca, Afrăsinei Ioan-Ilie, Chelemen Ioan-Andrei, Adrian Olteanu, Micu Adina-Maria; Secretar executiv Bergovan Maria-Magdalena. A Megyei Állandó Iroda tagjai között olyan nevek szerepelnek, mint Gabor Trifan Monica, Hîrlav Ramona, Vodă Florin-Vlad, Patka-Laczko Andreea, Șuteu Alina-Andreea, Voșloban Ștefania, Rîșnoveanu Sergiu, Moldovan Ovidiu-Ionuț és Pop Dragoș-Horațiu.
A találkozó a szervezet egymásrautaltságát és a közösségi részvétel erősítését hangsúlyozta, és a jövőre nézve kiemelt célnak tűzte ki a fiatalok aktív politikai részvételének bővítését a megyei élettérben.


