Csíkszeredában a Zászló Napját az Ismeretlen katona emlékműve előtt ünnepelték meg, a 26. júniushoz kötődő helyi esemény részeként. Az ünnepség hagyománya az 1848-as forradalmi eseményekhez vezethető vissza, amikor a zászló jelképe a jog szerint az igazság és a testvériség mintáját hordozta, és ezt a motót ma is gyakran idézik: „Dreptate, Frăție”.
A rendezvényt a megyei alprefektus, Marius Țepeluș nyitotta meg, aki beszédében hangsúlyozta: a zászló értéke abban rejlik, amit közösségként megvalósítunk – emberek, remények, áldozatok, karakterek és tettek együttes erőfeszítésében. A programot a Garda de Onoare, azaz a díszszázad tiszteletadása kísérte, amely részt vett a ceremónián.
A katonai részvételt a Batalionul 24 Vânători de Munte „Gen. Gheorghe Avramescu” zászlóalj parancsnoka, Maj. Sorin Agapi irányította; ő olvasta fel a Honvédelmi Minisztérium egyik üzenetét, amely a fegyveres erők főnökének üzenetét tolmácsolta.
A zászlót ezután a püspöki székesegyházban megáldották, szimbolizálva a hit és a hazafiság egyesítését, majd a Brigád 61 Vânători de Munte „Gen. Virgil Bădulescu” katonái a katárhoz vitték és felvonózták.
Az esemény végén a közösség összetartását és a helyi hagyomány tiszteletét ünnepelték, amely minden évben megerősíti a közösségi identitást és a hazafiság értékeit a csíkszeredaiak körében.


