Az év első öt hónapjában, január 1. és május 31. között, az IPJ Harghita 32 eltűnésről kapott bejelentést. A megyei rendőrség sajtótájékoztatóján a vezető, Iordan Mircea-Ştefan, elmondta, hogy a legtöbb eset önkéntes elhagyás volt, amely a lakóhelyről, tartózkodási helyről vagy nevelőintézetből történt. 11 kiskorú érintett, közülük 8 lány és 3 fiú.
Két kiskorú nevelőintézetből származott. Három esetben pedig a gyerekek ismétlődő eltűnéseket produkáltak a 2023–2025 közötti időszakban. A rendőrség a bajba jutott személyek felkutatására széles körű intézkedéseket tett, a kereséseket a rendőrség, a jandarmok, a tűzoltók, a Salvamont és a helyi önkormányzatok, illetve önkéntesek közreműködésével folytatták.
Ennek eredményeként 28 személyt sikerült megtalálni, és mindegyik eltűnt kiskorút az időszakon belül megtalálták. Különösen kockázatos esetre is sor került: egy nyolc éves gyermeket a széleskörű mobilizáció után biztonságban találtak meg.
A hatóságok hangsúlyozzák, hogy ezek az adatok rámutatnak a közösségi összefogás és a gyors keresési műveletek fontosságára, és továbbra is kiemelt figyelmet szentelnek a gondozottak és a fiatalok védelmének megerősítésére.


