Az elmúlt 48 órában Harghita megyében négy sofőrt értek tetten ittas állapotban a közúton. A rendőrség tájékoztatása szerint mind a négy esetben büntetőeljárás indult. Az első eset pénteken 15:45 körül a DN 12A-s szakaszán történt: egy 52 éves kovásznai férfit ellenőriztek, akinek kilélegzett levegője 1,07 mg/l alkoholtartalmat mutatott.
Ugyanabban a napon 20:00 körül Toplița városából származó 61 éves férfit is igazoltak Sărmaș község területén; a készülék 0,49 mg/l alkoholt mutatott. Szombaton 12:00 körül a DJ 138-as útvonalon egy 52 éves Brașov megyei férfit is alkoholtartalommal találtak.
A negyedik eset részletei a beszámolóban nem teljesen egyértelműek, de a forrás szerint a négy sofőrt minden esetben büntetőeljárás indult. A rendőrség hangsúlyozza, hogy az alkoholfogyasztás közúton való megjelenése a legnagyobb kockázat a közúti balesetekre, és a hasonló ellenőrzések a biztonság érdekében továbbra is zajlanak.
A lakosságot pedig arra kérik, hogy legyenek felelősek, és ne vezessenek alkoholt fogyasztva.


